Strona główna » Łowisko Bączek

Łowisko Bączek

Łowisko Bączek

Łowisko Bączek

Łowisko Bączek jest starym zbiornikiem pożwirowym, który w upływie kilku lat bardzo się zmienił. Powierzchnia lustra wody wynosi ok 1,9 ha a głębokość waha się od licznych płycizn 0,5 m głębokości, po dołki sięgające 4 metrów. Kształt bardzo nie regularny, brzegi na większości zbiornika porasta trzcina i tatarak oraz drzewa i krzewy.

 

Na obecną chwilę wyznaczonych i udostępnionych do wędkowania jest 10 stanowisk, które pozwalają w komfortowych warunkach korzystać z uroków łowiska. Przed przyjazdem na łowisko należy się zapoznać z informacjami na jego temat a także regulaminem.

 

Rybostan:

łowisko obfituje w wiele gatunków ryb, choć najbardziej rozpowszechnione są okazałe karpie i amury z których duża część przekracza 10 kg. Największe ryby osiągnęły już masę 20 kg. Spotkać tu można również karasie złociste i srebrzyste, liny, płocie, wzdręgi, szczupaki, okonie, sandacze, węgorze oraz jesiotry. Rekordem łowiska jest 22 kg Amur. Więcej o łowisku dowiedz się z filmów:
https://www.youtube.com/watch?v=nlKkJ2zrGeA&t=27s
https://www.youtube.com/watch?v=skaKTmAehDU&t=117s
https://www.youtube.com/watch?v=gvW96rpyKRw&t=32s
https://www.youtube.com/watch?v=nlKkJ2zrGeA&t=27s
 

 

Położenie i dojazd:

Łowisko leży na pograniczu 3 miejscowości: Nekli, Kokoszek i Stroszek. Aby trafić w to urokliwe miejsce, wystarczy zjechać z drogi k92 do Nekli, dalej kierować się ulicą Dworcową do ronda, na którym kierujemy się na miejscowość Kokoszki. Dojeżdżamy do wiaduktu kolejowego, za którym skręcamy w Aleję Czereśniową. Jedziemy ok 500 m i skręcamy w polną drogę. Po przejechaniu ok 300 m trafiamy nad samo łowisko, które oznaczone jest dużymi z daleka widocznymi tablicami.

 

Możliwości wędkowania:

Wędkowanie na łowisku możliwe jest po wcześniejszym kontakcie z osobą upoważnioną do wystawienia rezerwacji. Nie ma możliwości wjazdu na łowisko bez zgody właściciela, gdyż ilość miejsc jest ograniczona.

 

Rezerwacje dokonujemy telefonicznie pod nr 696 945 245 Jacek lub 888 372 711 Hubert

 

Regulamin:
 

1. Rezerwacje można dokonywać telefonicznie od 1 stycznia bieżącego roku.
2.Sezon na łowisku zaczyna się 1 marca (jeśli nie będzie lodu) i trwa aż do zamarznięcia zbiornika.
3.Każda rezerwacja musi zostać potwierdzona w przeciągu 48 h zadatkiem w kwocie 50% stawki. W przypadku braku przyjazdu na łowisko bez wcześniejszych ustaleń z właścicielem, zadatek nie zostaje zwrócony.
4. Na łowisku zostaje wprowadzona nowa numeracja, każdy przed dokonaniem rezerwacji powinien zapoznać się z nową mapką.
5.Stawka za łowienie na zbiorniku przez 24 h wynosi 50 zł - 2 wędki, 70 zł - 3 wędki
6. Każda doba liczona jest od godz. 12.00 jednego dnia do godz. 12.00 dnia kolejnego.
7. Na łowisku zabronione jest używanie środków pływających w tym modeli zdalnie sterowanych.
8. Zakaz wynoszenia zestawów, a także nęcenia z przeciwległego do stanowisk brzegu.
9. Nęcenie musi odbywać się z własnego stanowiska, w sposób nie utrudniający połowu sąsiadowi ze stanowiska obok.
10. Każdy wędkarz zobowiązany jest do posprzątania stanowiska, podczas pakowania i opuszczania terenu łowiska.
11. Wszystkie śmieci, które zgromadzi wędkarz, muszą bez względnie zostać zabrane ze sobą. Brak możliwości pozostawienia ich na terenie łowiska.
12. Wprowadzony zostaje całkowity zakaz używania strzałówek oraz plecionek jako linka główna.
13. Każdy wędkarz zobowiązany jest do posiadania dużego podbieraka o rozstawie ramion min 80 cm, dużej maty karpiowej (kołyska lub wanienka), wiaderka  umożliwiającego polewanie maty i ryby podczas wyhaczania i sesji foto, a także środka odkażającego. (istnieje możliwość wypożyczenia maty kołyski – 10 zł doba)
14. Na łowisku panuje zakaz głośnego zachowywania się oraz palenia ognisk.
15 .Właściciel nie ponosi odpowiedzialności za wypadki losowe oraz rzeczy pozostawione na łowisku!
16. Na łowisku panuje całkowity zakaz spiningowania.
17. Całkowity zakaz łamania, wycinania roślin, drzew i krzewów.
17. Wszystkie osoby przebywające na łowisku muszą stosować się do poleceń osób kontrolujących. Prawo do kontroli na łowisku mają osoby upoważnione przez właściciela a także policja!
18. Na łowisku mogą przebywać jedynie osoby wędkujące. Wszystkie osoby towarzyszące po wcześniejszym zgłoszeniu. UWAGA! Każda wizyta gości musi być poprzedzona informacją telefoniczną, a osoby odwiedzające pozostawiają pojazd w sposób nie utrudniający dojazdu do  łowiska.
 

UWAGA! WPROWADZAMY CAŁKOWITY ZAKAZ ZABIERANIA RYB Z ŁOWISKA! KAŻDA RYBA PO ZŁOWIENIU MUSI W BEZPIECZNY SPOSÓB ZOSTAĆ WYPUSZCZONA DO ŁOWISKA!
 
Nr. rachunku na który należy dokonać płatności zadatku:
PKO BP  58 1020 4115 0000 9302 0114 5812
W treści wpisując nazwę łowiska, datę, nr stanowiska oraz imię i nazwisko osoby rezerwującej.
 
 
 
WAŻNE:
KAŻDA OSOBA DOKONUJĄCA REZERWACJI, ORAZ PRZEBYWAJĄCA NA ŁOWISKU OŚWIADCZA, ŻE ZAPOZNAŁA SIĘ Z REGULAMINEM I ZOBOWIĄZUJE SIĘ DO JEGO PRZESTRZEGANIA. WSZYSTKIE OSOBY KTÓRE BĘDĄ ŁĄMAĆ REGULAMIN ZOSTANĄ USUNIĘTE Z ŁOWISKA, BEZ ZWROTU PONIESIONYCH KOSZTÓW!
 


 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje
Brak produktów ...

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl